Sign in to follow this  
Frank

Winokurow "arunca prosopul"

Recommended Posts

:D In germana nu se scrie asa. :D

Nu ca sunt eu mare nemtoi dar am deschis linkul de mai sus ....si.....l-am citit tot :D

Neamtul scrie Winokurow, francezul scrie Vinokourov, domnul dinsu probabil scrie si mai altfel; ce conteaza, numele sint trecatoare, mai aleas in bransa domului Winokurow alias Vinokourov alias Александр Николаевич Винокуров ...

Cine cunoaste limba rusa stie ca o transcriere a numelui Винокуров nu da niciodata Vinokourov. Hai sa nu ma dau destept printre atitia experti, poate ne ajuta Domnicu. Unde esti Domnicule :?: Lumineaza ne :idea:

Supliment :

Fratii din Polonia nu sint nemti, doar vecini cu ei, si, aici se mira omul :wink: , si ei scriu Винокуров Winokurow, exact ca nemtii. Sa cautam acum si la „anglofoni“ ? Hai ca nu merita, zic eu mai „romafon“.

Винокуров = Vinokurov

B in rusa se traduce V in (romana si engleza)in alte limbi nu stiu si nici nu ma intereseaza.

B=V

N=I

H=N

O=O

K=K

Y=U

P=R

O=O

B=V

deci Vinokurov. Consultati alfabetul. Numele complet este Alexandr Nicolaievici Vinokurov.

http://www.geocities.com/CollegePark/Bookstore/3230/alphabet.html

"Jmechere" :wink: , trebuie sa specifici in ce limba traduci.

Recunosc, trebuia sa traduc in limba Romana :wink: . Dar care e acum (in limba Romana) exact diferenta intre Winokurow si Vinokourov; sa pot dormi linistit la noapte.

-ma uit si ma minunez, V sau W?...

-din 7 mesaje, 6 problematizeaza V - W (ia uitati ce mi-a iesit daca le lipesc, VW. oauu, asta-i o masina parca, hai sa discutam despre ea), si doar 1 (primul) despre ce se intampla in aceste momente cu... cu cine?... cu Vinocurov (in Romana, oauuu).

-hai sa fim mai... seriosi

:wink:

Bine Mariuse, "arunc prosopul" :wink:

Deci raminem la VINOKUROV si nu VINOKOUROV :idea:

Guest

bada, dar mai nou mi s-o pus pata pe bemveuri, ca-s cele mai tari.....(bemveu si campa rulz :roll: )

Da, voltsvaghanu nu se compara cu bemveu, cu toate ca amindoi sind mad in doitslant :wink:, deci bemveu rultzz :D

Guest

Da, voltsvaghanu nu se compara cu bemveu, cu toate ca amindoi sind mad in doitslant :wink:, deci bemveu rultzz :D

ehhh, ce bemveu, ca mai nou bemdisc, asta e acum total "IN" :roll:

"Jmechere" :wink: , trebuie sa specifici in ce limba traduci.

Recunosc, trebuia sa traduc in limba Romana :wink: . Dar care e acum (in limba Romana) exact diferenta intre Winokurow si Vinokourov; sa pot dormi linistit la noapte.

SALUTARE! Si mai bine era sa le explici oamenilor de ce scri cu W in germana - chestia legata de fonetica. W se citeste V, pe cand V se citeste F(FAU) in germana (oare la fel e si in poloneza?).

A VENIT IARNA http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/sad.gif

Si mai bine era sa le explici oamenilor de ce ...

Vinokurov "a predat lingura", practic, teoretic si fonetic :wink:

Ai dreptate , a venit iarna :roll: ; poate deschid un topic:

"Warum

ist die Banane krumm ?"

(De ce e banana curba :wink: )

Am avea "stofa" de discutat pina la primavara.

oare la fel e si in poloneza?

N-am apucat sa-l intreb pe Karol Woytila; pe cind am ajuns la Roma deja predase lingura.