Sign in to follow this  
sole42

Un pic de ajutor de la cineva din Timisoara.

Recommended Posts

Salut, am o rugaminte de la cineva din Timisoara. Vreau sa cumpar un ceas de la un timisorean si nu vrea sub nici o forma sa il trima la Bucuresti fara sa il vada cineva. Deci daca unul din colegii de pe forum ar vrea sa ma ajute, nu trebuie decat sa -si gaseasca o jumatate de ora libera ca sa se intalneasca cu vanzatorul si sa vada ceasul. Mentionez ca ceasul este nou, in cutie, nu exista probleme deosebite. Eu am vrut sa il iau pe incredere, dar se pare ca nu se poate decat in aceste conditii. Trebuie doar sa mi se confirme ca este ceea ce trebuie, nou si cu accesorile complete. Nu este necesar sa il cumpere, sa il trimita la Bucuresti, sau alte combinatii. Doar sa il vada. Nu este un ceas scump, nu exista eventuale responsabilitati. In caz ca este in ordine vanzatorul il trimite la Bucuresti. Astept contact pe privat. Multumesc.

Multumesc, s-a rezolvat.

as vrea sa cumpar o bicicleta din timisoara, iar mie, cel putin in urmatoarele 2 saptamani, imi este imposibil sa ajung acolo.

bicicleta arata bine in poze, pare noua si fara defectiuni, doar ca in poze nu va aparea niciodata un posibil joc al furcii sau al pedalierului.

daca are cineva timp si chef sa se uite la bicicleta in cvauza, multumesc anticipat si raman dator.

Pentru ca nu vreau sa deschid un topic nou consider ca e mai bine sa resuscitez acest topic si sa intreb aici: unde gasesc petrol / gaz lampant in Timisoara?

Am fost la OMV, MOL, Petrom, Praktiker, Kaufland, Billa, Lidl, Dedeman si nu au.

Prin hipermarketuri cauta combustibil pentru făcliile alea din lemn de bambus. Este foarte bun si pentru scos petele/stropii de smoala de pe caroserii auto. Vrei sa cureti lantul? Cred ca se preteaza. Succes.