ovidiu

Scena Timisoara: iesiri, ture, personaje....

Recommended Posts

Timisoara a iesit la celebrul "Cantec, joc si voie buna" de week end ;)

Imagine postată

Bitza, Alex, Cristi.

Imagine postată

Remus.

Imagine postată

Florentzo si David.

Imagine postată

Daca mai faci rost de o rulota din aia de bere, venim in week end :)

...ca oricum nu poti singur sa golesti singur sticlele nici daca le versi:p

...prietenii stiu de ce...

Imagine postată

Ei drace...ca data trecuta te-ai adapostit de ploaie la aia in masina...huh

Venim, care mai potenti, care mai impotenti, zona e frumoasa si ne simtim bine impreuna.

Io nu mai vin, ca mi-am gasit o noua distractie: forumul ciclism.ro, topicul frustratilor, mereti voi astia tineri (cum zice baba dorel)

E bine ca e un colt in care sa mai stuchim cand ne vine.

In rest Bitza pune mana si roteste padalele vartos , si pastreaza nervii ptr ultima urcare. Iti urez noroc de pe acum ,si nu uita sa mergi la Aquadome la relax . Si nu uita sa repeti dimineata :'gutuvan-tag".:):D:D

Basso, sa stii ca se cam ia :). Promit sa-mi iau antidot si sa ma abtin de-acum.

Mause, nu-i las eu singuri pe baieti pe coclaurii de la Anina, numai daca ma lasa ei pe mine in spate, cum au mai facut :) Dar este acolo un birtulet unde refacem plutonul si dupa o bere nu ma mai prinde nimeni la vale (ba da, doctorul, agatat de masina)

Avem si noi veleitatile noastre : coboram bine.:)

Astazi a avut loc turul Timisoara - Jimbolia. A fost un rulaj usor pentru ca maine este concurs in Ungaria. La intoarcere nu am mers cu mai mult de 50 la ora si Alex nu a fost injurat nici de mine nici de Bitza pentru ca este un disperat.:rolleyes:

Maine clasica Resita-Anina pentru gainile care nu merg la unguri. Ne vedem la 9.30 la Billa de pe Circumvalatiunii. Atentie, doctorul isi anunta prezenta:cool:

mda ... din pacate eu am cazut rau de tot ieri pe Timisoara - Jimbolia ... deaia m-am cam pierdut de voi ... am genunchiul cat un pepene ... abia merg si ma doare de mor ...

bafta celor care merg in Ungaria azi ;)

Lance, alta data dai cu praf anti-mancarimi...si bucura-te daca te doare, pentru ca ziua in care te vei trezi fara sa simti nici o durere, este o zi de care toti fug:D

Azi am fost cu trupa lui Carol pe LIpovei, cu bataie la Bencecul de sus, Bencecul de jos si am iesit intre Fibis si Pischia, de unde am luat-o frumusel spre maison.

Cand iesi din Bencecul de sus este o coborare de 10% pe aproximativ 300-400 metri ceva ce ingroapa declivitatea Fibisului, ar fi bine sa trecem pe acolo urcand-o.

In curand si poze...

Azi am fost cu trupa lui Carol pe LIpovei, cu bataie la Bencecul de sus, Bencecul de jos si am iesit intre Fibis si Pischia, de unde am luat-o frumusel spre maison.

In curand si poze...

De ce n-ai venit cu adevaratii ciclist ?:) Sa vezi ce frumos a fost!

Pe scurt, Bitza a fost in forma si a incercat sa ne umileasca dar Simenu nu l-a lasat! La intoarcere , dupa ce Simenu a dat intr-o piatra , noi ca niste lasi am fugit:)), dar dupa un efort imens a reusit sa ne prinda ! Cursa s-a incheiat prin victoria lui Bitza , dar totul a fost o plimbarica de primavara pe un traseu mondial si pe o vreme nemaipomenita!

Trebuia sa il las si pe el sa castige odata, doar este micul Contador:D

Am ramas cu babuta Dorel ca se plangea de sale si a fost nevoie de niste vorbe duioase ca sa urce ultima panta.

Oricum, doctorul a filmat scandalul asa ca Bitza este nervos. Avem filmat doar atacul de la Anina:D cand a luat papara.

Una peste alta a fost o zi superba cu oameni vrednici care au dat la pedala pe un traseu frumos.

Trupa de calitate, vreme superba, traseu de nota 11, iar cand mai ai echipa tehnica cu doctorul si dana nu poti sa te mai plangi de nimic... sper sa revenim cat mai curand, sa va acord revansa :) Ne-am distrat calumea, restul nu conteaza.

echipa tehnica

Imagine postată

Imagine postată

si amatorii de pedala

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

Frumosss.... Gasca de gasca, vereme asijderea si... acelasi 'Medic' cu al sau mercedes ;),acelasi Dorel cu spite de carbon...;). Un Bitza mic si nervos si un Ovidiu concentrat la 705 edge :).Tot Banatu-i fruncea.:)