basso

My Bike All Road

Recommended Posts

Intrucat i-am gasit nenumarate avantaje, m-am apucat sa-mi construiesc un cyclocross...

dupa Indelungi cautari fara izbanda,deja ma vedeam modificand si sudand un cadru vechi de cursiera,insa iepurele a sarit chiar de la neica Gabee 8) Kona Major Jake

Imagine postată

fratele URSpe2ROTI s-a miscat cu talent si mi-a adus piesele in timp record 8)

Imagine postată

Imagine postată

cu furca a fost tot o istorioara de genul- 'la barza chioara face D-zeu cu ochiul' :) spre ghinionul lui Gabee furca nu i s-a potrivit pe cadrul cat un vagon de metrou,deh,omul e MARE 8) asa ca a renuntat la furca in favoarea mea :wink: am taiat de vreo trei ori din ea

Imagine postată

ultimile pregatiri m-au prins o data cu' caderea primei zapezi,asa ca nu am stat pe ganduri,am plecat la primul test camicaze

Imagine postată

Imagine postată

Imagine postată

• Upvote 1

Spiritul tau nici iarna nu intra la hibernare :) Tre s-o uzi coane ....

Tre s-o uzi coane ....

cu siguranta,dar mai sunt doi vasnici calareti care merg pe burta :) ,'furia portocalie' mai are doua surori :wink:

sa le vedem....

Sa-l calaresti sanatos si abia astept sa vad ce legende o sa inscrii cu el in analele cicloturismului . Iar eu sper ca n-o sa fiu prea departe :) :!:

Bun asa .Berea am luat-o eu in contul tau :wink:

Imagine postată

De abea dupa ce am vazut-o, aseara, chiar si pe fuga, am realizat ca este intr-adevar un offroad demn de tot respectul. La cit mai multi km parcursi calare pe Kona. Atentie gashca, Konan si-a fauri-to pe Kona, din coasta lui. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/smile.gif Iar daca va fi pe offroad la fel de "barbar" si necrutator ca si pe sosea, inseamna ca "soarta noastra fuse cruda de asta data." :shock:

Bravo Stefane, s-o calaresti sanatos man! :D

E intr-adevar superba. As avea si eu o curiozitate: cam cat te-a costat pe tine bicicleta asta, si cam cat ar costa una facuta cu pisele la pret de magazin..fara sa prinzi vreo ocazie?

multam fratilor 8)

cam cat te-a costat pe tine bicicleta asta

aproximativ 970e,mi s-a cam ridicat parul pe spate cand am facut prima oara socoteala,dar....

si cam cat ar costa una facuta cu piesele la pret de magazin

daca platesti cadrul si furca la justa valoare,cred ca depaseste 1500

fara doar si poate costa mai mult o bicla facuta cu piese cumparate din magazin fata de una de-a gata montata,

dar ti-o echipezi cum vrei tu :wink:

si cred ca mai e vorba si de satisfactie,altfel privesc o bicla montata de mine,sa-i bibilesc eu fiecare surub si cablu,sa vad cum prinde viata

atunci bicla te va cunoaste de stapan, si nu va Indrazni sa te dezamageasca :(

.. cred ca mai e vorba si de satisfactie,altfel privesc o bicla montata de mine,sa-i bibilesc eu fiecare surub si cablu,sa vad cum prinde viata ...

Asa vorbeste numai un cunoscator; complimente si spor la pedalat :wink: ; spune un surubarel si pedalator incaruntit ...

E faina tare... s-o duci (si ea pe tine) prin locuri minunate!

Ma bucur ca se inmultesc posesorii de KONA CX - in curand tre' s-o punem de o intalnire! :D

Ture faine!

Ma bucur ca se inmultesc posesorii de KONA CX - in curand tre' s-o punem de o intalnire

cel putin In Bucuresti randurile posesorilor de cyc sunt In crestere :wink:

spune un surubarel si pedalator incaruntit

iar pe cei care nu stiu sa surubareasca Ii ajutam sau Invatam,dar de obicei toti le stiu pe toate :D

http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

si eu stau bine cu imaginatia,mai ales ca acum suntem aproape la hibernare,imaginatia-mi zboara peste mari si tari :wink:

chiar daca ne gandim la URSI,cuvantul 'hibernare' nu face referire sau legatura cu anumiti colegi de forum http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Guest

si io am frane ca ale tale, da ale mele sunt negre si scrie pe ele xlc :mrgreen: (tektro-taiwan Imagine postată)

Guest

Imagine postată

-acelasi cadru in marimea 60. furca mea, i-am dat-o lu fratele basso, ca nu a mai intrat in cadru, pt asta a trebuit sa scormonesc dupa alta. de obicei folosesc croserul iarna pt antrenament, cu slickuri de 28x37, ceva mai grele, dar care ruleaza super fain.....trebuie sa va zic, ca nu am mai avut sub cur asa cadru stabil ca acesta, si asta am descoperit in definitiv pe rola, la intervale de forta, cadrul nu misca :shock:

Nu va lasati nebuniti de frana de fatza vees xt, e doar o proba ce nu functioneaza, acum am aceleasi frane ca basso, numai ca negre..si sunt diferit inscriptionate......

hopaa 8)

trebuie sa va zic, ca nu am mai avut sub cur asa cadru stabil ca acesta, cadrul nu misca

acum trebuie sa recunosc ca la prima iesire cu "furia potocalie"nu am vazut o buturuga acoperita cu zapada, http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif uimitor Insa am trecut peste ea ramanand totusi pe bicla :wink:

de alergat nu-ti urez pt ca oricum va avea parte,asa ca sa te tina cat mai mult fara nici o reparatie

vaia con dios :wink: