ovidiu

14.08.2011 - TransAlpin Bike Marathon

Recommended Posts

Buna ziua. Sunt Horatiu din Tirgu Mures. Merg si eu la maratonul de la Ranca. Plec din mures cu masina, si mai am loc pentru cine mai vrea sa vina(si loc de 2 biciclete). Daca e cineva interesat sa ma contacteze: horatiudobra@yahoo.com sau http://www.facebook.com/horatiu.dobra

Foarte frumoasa zona si traseele. Felicitari organizatorilor.

Majoritatea concurentilor au facut plata prin internet banking si nu au fost probleme. Contacteaza banca ta.

Bafta!

Ai contul mai jos.

cont IBAN RO11BRMA0999100046495588 deschis la Banca Româneasca- Sucursala Rosetti

beneficiar Dragan Paul Emilian

buna ziua! am efectuat plata ptr.rinca si geiger in aceasi zi,am facut poze dupa chitante si am trimis la adresele de mail.la sibiu a mers,la rinca zice ca adresa de mail nevalida.nu-mi fac probleme avind un exemplar din chitante,am zis doar ca sa se stie si de catre altii ce fac sau vor face plata .mentionez ca plata a fost facuta in giurgiu la sucursalele celor doua banci.

buna ziua! am efectuat plata ptr.rinca si geiger in aceasi zi,am facut poze dupa chitante si am trimis la adresele de mail.la sibiu a mers,la rinca zice ca adresa de mail nevalida.nu-mi fac probleme avind un exemplar din chitante,am zis doar ca sa se stie si de catre altii ce fac sau vor face plata .mentionez ca plata a fost facuta in giurgiu la sucursalele celor doua banci.

V-am regasit pe extras si deja sunteti confirmati. Adresa de mail este transalpinbike@yahoo.com si este functionala.

Va multi pentru participare. Sunteti un exemplu pentru noi toti.

Deci nu are nimeni un loc liber in masina din Bucuresti ? Daca tot am aflat ca luni e liber pot pleca luni :)

Am disponibil un suport de haion pentru trei biciclete daca e nevoie .

Ei, daca stai pana luni, mai vorbim, mai mult ca sigur am eu loc in masina. Daca vrei, il tin pentru tine.

Punctele de alimentare vor fi la km 20(comun pentru ambele trasee), la traseul lung o sa punem un punct de alimentare la sfarsitul catararii( va fi dificil de ajuns cu apa si alimente - dar cu sprijinul Salvamont si poate al ciobanilor o reusim) si un ultim punct de alimentare la finish. O sa avem apa plata, bautura energizanta de la HIGH5, glucoza, banane si lamaie si ne mai gandim cu ce va putem ajuta :)

Hm,totusi cate puncte de revitalizare vor fi la ambele trasee?

Ei, daca stai pana luni, mai vorbim, mai mult ca sigur am eu loc in masina. Daca vrei, il tin pentru tine.

Merci ! ti-am trimi PM .

@dan , traseul classic o sa aiba un punct de alimentare pe traseu si unul la finish iar traseul marathon unul la inceputul catararii , unul pe creasta si al treilea la finish.

Astazi a fost o zi f buna.

Avem acordul de principiu a trei noi sponsori.

Am sustinut, impreuna cu Sabin Cornoiu, la sediul Prefecturii Gorj o conferinta de presa la care au participat majoritatea televiziunile, ziarele si radiourile locale, urmand a avea o promovare puternica in ultimile 10 zile.

Deasemenea ziaristii vor fi prezenti la Ranca si in ziua competitiei.

Avem aprobarea pentru inchiderea circulatiei pe DN67C - Transalpina, in vederea deplasarii cu antemergator a coloanei de ciclisti.

Am imbunatatit meniul petrecerii de dupa premiere.

• Upvote 1

@dan , traseul classic o sa aiba un punct de alimentare pe traseu si unul la finish iar traseul marathon unul la inceputul catararii , unul pe creasta si al treilea la finish.

Astazi a fost o zi f buna.

Avem acordul de principiu a trei noi sponsori.

Am sustinut, impreuna cu Sabin Cornoiu, la sediul Prefecturii Gorj o conferinta de presa la care au participat majoritatea televiziunile, ziarele si radiourile locale, urmand a avea o promovare puternica in ultimile 10 zile.

Deasemenea ziaristii vor fi prezenti la Ranca si in ziua competitiei.

Avem aprobarea pentru inchiderea circulatiei pe DN67C - Transalpina, in vederea deplasarii cu antemergator a coloanei de ciclisti.

Am imbunatatit meniul petrecerii de dupa premiere.

bravo!de 3 ori bravo!sunt convins ca desi e la prima editie ,va fi o reusita deplina,am experienta celor traite la urlati,maratonul vinului,si la tarcu.alminteri...un mos ca mine are flerul vietii,nu ma aruncam la concursul organizat de voi si inca,la cursa mare.curaj nebun ptr.un mos,nu?
  • Upvote 1

Cer scuze celor de la dhs hunedoara,tot in prima editie si a fost o super reusita,asta ca sa nu fac greseli...cu atit mai mult cu cit am fost premiat ptr."cel mai tinar"...nu participant ci pensionar.

• Upvote 1

Exista o alternativa de transport in afara de masina pana la Ranca, pentru bicicleta desigur? As vrea sa particip insa am o problema cu transportul, nu am masina:).

Exista o alternativa de transport in afara de masina pana la Ranca, pentru bicicleta desigur? As vrea sa particip insa am o problema cu transportul, nu am masina:).

Sunt mai multe firme de transport care fac legatura cu Tg Jiu, cu plecari din Bucuresti, Valcea, Craiova si trec prin Novaci. De aici te urci pe bicicleta si dai la pedale pana in Ranca. Sau te cuplezi cu alt participant care are loc liber in masina. Da un anunt aici pe forum si unul pe pagina competitiei pe Facebook si sigur o sa gasesti. Bafta

Pentru ca sunteti multi concurenti din Ardeal, vreau sa stiti ca puteti ajunge la Ranca pe noua sosea DN67 C. La inceputul lunii august 2011 asfaltarea pe soseaua Transalpina era realizata aproximativ pe 113 din cei 120 de km dintre Novaci si Jina.

Distanta dintre Sibiu si Ranca fiind de aprox 150 km.

Mai multe informatii, poze si filmulete gasiti aici: http://www.transalpina.biz/harta.html

salutare. as vrea sa fac maine traseul de 50 km. ramane definitiv cel postat pe sitte?

Bai fratilor, ce naiba se intampla in zona aia, de nu se mai gaseste cazare deloc, nici in Ranca, Polovragi, Novaci sau Baia de Fier? Poate organizatorul ne ajuta cumva in directia asta.

Caut si eu pensiune unde sa imi pot pune cortul (de preferat in zona de start) .

Aveti vreo recomandare ?

Ia zi Corrado cum a fost ;)

Nu am mai ajuns pentru ca nu am gasit musterii :(

Am vazut si eu ca nexam cazare tocmai de aceea voi pleca duminica dimineatza din Buc. Nu stiu in cat timp dar imi voi lua o marja de 1-2 ore. Bafta

Bai fratilor, ce naiba se intampla in zona aia, de nu se mai gaseste cazare deloc, nici in Ranca, Polovragi, Novaci sau Baia de Fier? Poate organizatorul ne ajuta cumva in directia asta.

Poate ne ajuta cei care au parcurs traseul cu o mica descriere sau daca poate sa ne spuna organizatorul ceva in sensul acesta.

Mercic si spor la pedalat

Vom avea si noroc de vreme cu toate ca ei arata ca exista sanse de ploaie.

Today, the magic button is: "Edit" ;)

nu am gasit cazare si am uitat sa platesc si taxa, care s-a facut 70lei de azi :(

Guest
This topic is now closed to further replies.