ovidiu

09.10.2011 - Alpinsport MTB Maraton

Recommended Posts

felicitari echipei care a realizat filmuletul. Dinamic si frumos, merita sa continuati...

PS Critica constructiva: mai lucrati un pic la cadrele cu schimbarea de focus, merita mai multa atentie.

Tinem cont! Anul acesta a fost primul nostru clip! Nu am mai facut! Sper sa ne inbunatatim si pe planul marketingului! :))

Asociatia Alpin Sport din Sf.Gheorghe te invita sa participi la ultimul eveniment important din acest an! Pe 8-9 octombrie va fi organizat la Sugas Bai langa Sf.Gheorghe "Alpinsport MTB marathon3" Un eveniment in aer liber la editia a 3-a, pentru iubitori de senzatii tari si pentru cei care doresc sa-si testeze limitele dar si pentru cei care vor sa castige. Traseele ce se vor parcurge cu bicicleta anul acesta cel de marathon si semimarathon vor avea in companie si un traseu mai scurt pentru copii! Acesta se va numi Kid's Race. Anul acesta pe langa concurs dorim sa organizam si un mic expo cu vanzare pentru cei care sunt interesati! Ofertantii care vor sa-si prezinte noutatile de sfarsit de an si cumparatorii care cauta piese si accesorii pentru un nou sezon! Ce trebuie sa stim despre concurs? Este la editia a 3-a. Are 2 trasee principale Marathon si semimarathon. Ele sunt in curs de realizare , dar va promitem ca parti iubite de la editiile anterioare vor fi incluse anul acesta. Cel lung in jur de 80Km iar cel "scurt" in jur de 40Km. Traseele sunt marcate conform traditiei cu precizie si fara sanse de ratacire. Pentru copii anul acesta vom avea un traseu mai scurt Kid's Race. Ce vom mai avea langa si dupa concurs! Pentru ca toata familia sa poata participa vom avea in oferta programe si pentru cei care nu vor concura! Vom avea tiroliana, gradinita pentru cei mici cu prezetarea padurii, si sa nu uitam de October fest pe care il organizeaza berea Ciuc. Cu concerte si cu voie buna. Mai multe va vom spune pe parcursul celor 2 luni! Dar va sfatuim sa nu va faceti alt program pentru acest week end. Detaliile vor incepe sa apara pe situl www.alpinsport.ro dupa 21 august! Tot atunci vor incepe si inscrierile cu oferta promotionala si cu detalii importante despre concurs! Si sa va faca pofta iata clipul ofocial al concursului:http://vimeo.com/26992118 Sau pe Facebook la adresa: http://www.facebook.com/event.php?eid=143398845742220 Va asteptam cu drag! Cu stima echipa Alpin Sport!

Scuze am uitat niste detalii importante!

Si anul acesta va fi un gulyas gustos pregatit de un renumit bucatar care a doborat recordul mondial la gulyas si o noutate la competitiile din romania: dupa concurs fiecare concurent va avea posibilitatea la un masaj de relaxare. Conditiile si detaliile le vom publica pe durata a celor 2 luni , pana la concurs!

• Upvote 1

Mey Csuri deja ne faci sa ne gandim numai la relaxare si mancare. Viitorul suna bine, dar cu vremea cum stam? Ne spalam botinele la fiecare trecere peste rau? Si apropo de masaj - cine il va face? Noi intre noi, o doamna, domnisoara sau poate un domn bine facut - intreb ca sa stiu cat de obosit si incordat sa ma dau la finalul cursei. Lui Niji cine ii face mesajul de final? Prima poza cu dumneaei o am la Prima editie a maratonului AlpinSport. Pfoai ce vremuri mumoase.

• Upvote 1

@Muti Sa luam pe rand.Fiind ultimul concurs din an mai interesant (sper sa nu jignesc pe nimeni) normal ca tre sa va ganditi l arelaxare si mancare, Vine iarna ! Sa nu aveti probleme cu trecerile peste apa si nu rau eventual parau veti avea posibilitatea de a va lubrifia lanturile cu sray-uri cu teflon. Si ce tine de masaj exact in octombrie stationeaza la noi in cantonament echipa femininca de lupte din ucraina si ne vor ajuta ele. :) Si ce tine de Niji asta este la decizia ei pe cine va alege ca ajutor de masor!

Zici ca e ultimul concurs?Dupa cel de la Pitesti?Cum zisei nitel mai-nainte,despre cel de la tusnad,daca nu baga divort nevasta-mea,ca ma tot ameninta,pe bune,nu e gluma,ca ma lasa daca mai merg la concursuri mtb,o sa vin si la asta,implinesc 61 ani si este cadrul cel mai bun de sarbatorit ziua de nastere,dupa asta...ce-am avut si ce-am pierdut?caprele tot alea sunt...

Stimate Rock!

Puteti sa aduceti si nevasta nu se va plictisi deloc. Pe perioada concursului la standuri sau depo sa zicem o sa fie concerte, o sa fie un maistru bucatar de la care se poate invata tainele gulyasului si asa mai departe! Deci si sotia sar distra de minune. Iar dupa concurs se poate serba ziua de nastere ca atare langa o halba de bere sau ceva mai consistent!

Va asteptam cu drag si cu sotia si fara dar cel mai bine cu toti prieteni! :)

M-am uitat pe site si nimic stiam ca de astazi ne putem inscrie.....:(

Csuribacsi... Ai putea sa detaliezi putin Kid Race? La cati km te-ai gandit si la ce categorii de varsta?

Multumesc!

Scuze pt intarziere! A trebuit sa dau o fuga la Bucuresti si nu am putut incepe introducerea datelor. Voi incepe azi noapte si maine . Iar ce tine de kid's race va fi o tura mai scurta incepand de la gradinita si pt copii mai mari eventual 2-3 ture , veedem ce ne ofera traseul al fata locului! Cred ca saptamana aceasta incepem sa evaluam si traseele lungi sa le avem cat mai repede, Colegii care se ocupa de trasee sunt in expeditii si revin in aceasta saptamana. Inscrierile vor fi pe site www.alpinsport.ro sper cat de curand!Multumesc pt intelegere si va asteptam!

Stai linistit nu-ti face probleme in privinta nostra avem rabdare, mai ales stiind ca din mana vostra iese ceva frumos de fiecare data. E k si cand este marca inregistrata orice ati face voi.

Sa aveti spor si multa bafta in toate evenimentele pe care le veti organiza ca o faceti BETON!!!!.

O zi excelenta sa aveti!!!

Scuze pt intarziere! A trebuit sa dau o fuga la Bucuresti si nu am putut incepe introducerea datelor. Voi incepe azi noapte si maine . Iar ce tine de kid's race va fi o tura mai scurta incepand de la gradinita si pt copii mai mari eventual 2-3 ture , veedem ce ne ofera traseul al fata locului! Cred ca saptamana aceasta incepem sa evaluam si traseele lungi sa le avem cat mai repede, Colegii care se ocupa de trasee sunt in expeditii si revin in aceasta saptamana. Inscrierile vor fi pe site www.alpinsport.ro sper cat de curand!Multumesc pt intelegere si va asteptam!

Hai ca esti tare.....nu are cum sa divorteze, sa vina si ea cu tine ca are ce vedea mai ales aer ca este aer curat, natura tinerete...

Zici ca e ultimul concurs?Dupa cel de la Pitesti?Cum zisei nitel mai-nainte,despre cel de la tusnad,daca nu baga divort nevasta-mea,ca ma tot ameninta,pe bune,nu e gluma,ca ma lasa daca mai merg la concursuri mtb,o sa vin si la asta,implinesc 61 ani si este cadrul cel mai bun de sarbatorit ziua de nastere,dupa asta...ce-am avut si ce-am pierdut?caprele tot alea sunt...

Si uitrasem sa mentionez ca la Sugas bai gasiti o mica mofeta care face bine la organism ! Si la relatie! :)

inainte sau dupa masajul promis de tine?

Asta com poftiti voi! Dar dupa masai zic eu vine berea si e mai sanatos sambata sa incercati mofeta si nu duminica dupa concurs! Familia poate sa pofteasca cand vrea! Participantii la concurs si familiile lor vor avea acces gratuit si in statiune si la mofeta si la mai multe facilitati!

@inshomnya imi pare rau probabil erai asa de obosit ca nu ai reusit sa citesti posturile de anul trecut dar te ajut siti pun aici linkurile de la poze ce au fost postate si pe forim acum un an!

https://picasaweb.go...?fgl=true&pli=1

http://www.facebook....100001478569105

https://picasaweb.go...2420622248/Mtb2

Sper ca te regasesti pe vreunul ! Anul acesta voi incerca sa-ti trimit personal linkurile sa nu cumva sa nu le vezi!

Ps uitasem de acestea tot postate aici acum un an!

https://picasaweb.google.com/jocopulugor/Mtb2?feat=email

Am avut placere sa te ajut! In prima faza m-am speriat ca nu am pus poze dar dupa un scurt control am realizat ca nu era problema!

Am inceput sa incarc datele despre concurs si detaliile evenimentului!

Continui in weekend si de luni incepem inscrierile!

Guest
This topic is now closed to further replies.