shuy_cg

Comenzi RCZ Bike shop

Recommended Posts

Baietii astia au preturi foarte bune si am inteles ca-s destul de seriosi, au mai fost cumaparatori de pe site, poate ne povestesc aici.

Eu am de luat un schimbator cel putin, vreo 60 de euro.

Din ce vad eu transportul e 15 euro, dar il putem imparti.

Am cumparat eu, transportul a fost 12 euro,(mi-am luat 2 gume tubeless la pretul de una in Romania) timp normal de expeditie, doar ca in tara vine prin Posta Romana si mai mult face coletul prin tara decat din Luxemburg (dar n-am avut nicio probelma); in rest preturi foarte bune, gama de produse destul de variata. Doar ca trebuie butonat des, apar oferte bune dar dispar repejor, pt. ca is greu de refuzat :D plus ca mai ofera diferite discounturi pe mail odata ce esti clientul lor. Spor la cumparaturi ;)

sunt baieti foarte seriosi.am cumparat de la ei furca,alaturi de un alt coleg forumist.preturi foarte bune,daca prinzi discounturile mari.

Transportul dureaza pana la 10 zile,de obicei.(depinde mai mult de posta romana).

Dezavantaj:au doar cate o bucata din fiecare produs.

stima.

Cine se baga la o comanda? Eu am un voucher de 10% reducere la furci Reba RL 100mm pe 2012 ;) Transportul este 15eur cu collisimo.

E urgent. Vreau sa dau comanda rapid sa nu se duca stocul (pretul e bun si fara reducere). Azi pana la ora 17-18 astept

M-au sunat aia de la RCZ (am facut o simulare si am anulat si ei au crezut ca am pb cu plasarea comenzii) si mi-au zis ca mai au 10 furci reba si voucherul e valabil doar pana la miezul noptii (adica doar azi). Reducerea de 10% e si la furcile SID si Revelation ;) Astept doritori sa impartim transportul :)

M-ar interesa pe mine sa comand ceva dar nu cred ca ne putem intalni in seara asta.

M-ar interesa pe mine sa comand ceva dar nu cred ca ne putem intalni in seara asta.

Daca nu e suma f mare pun eu banii pt tine si ne intalnim sau mi-i transferi zilele urmatoare. Am incredere esti membru faimos :)

Daca e ok astept comanda ta pe PM

12% discount on many many brandsIn order to draw profit from this discount, please use the following code: RCZ12X

This offer is available for the following brands:

YABAN/ KMC/ JAGWIRE/ ALLIGATOR/ PRESTINE/ SWISSSTOP/ SUPER B/ CHEPARK/ FIRST COMPONENTS/ EBC/ MOTOREX/ PIT STOP

It is also available for:

- All the CHAINRINGS/HEADSETS/BOTTOM BRACKETS/

- SHIMANO Chains: Deore / SLX

- SUNRACE Chains

- SUNRACE Cassettes

Poate are nevoie careva ca eu nu folosesc codul :)

Apai poti sa-l folosesti si tu, si altii, ca nu-i nominal. :)

Campaniile astea le primesc toti cei care s-au abonat la newsletterul lor. Asta o zic aviz amatorilor, de obicei oamenii au super preturi.

Apai poti sa-l folosesti si tu, si altii, ca nu-i nominal. :)

Campaniile astea le primesc toti cei care s-au abonat la newsletterul lor. Asta o zic aviz amatorilor, de obicei oamenii au super preturi.

Intrebarea mea e alta: discountul ala de 12% se pune peste pretul deja redus?

in cauza ma intereseaza un lant: pretul e 11.99 redus de la 23. 12% se pune discount la 11.99, sau ramane 11.99, fiind deja redus mai mult decat oferta de 12%?

L.E. am facut o simulare, si aia 12% sunt suplimentari on top.

Daca ne strangem vreo cativa, parca as da o comanda...

Asa e, reducerea primita prin mail se adauga celei deja existente (atentie reducerea e la pretul fara TVA). Iar reducerea de pe site e o capcana pt ca se aplica la pretul RECOMANDAT. Pretul asta pe nicaieri nu se cere, se cere numai sub el (de exemplu la hervis acelasi procedeu se foloseste). Deci pana la urma pretul afisat e un pret normal si cum fata de cel recomandat e mai mic ei calculeaza si procentul de reducere ca sa prinda cumparatorii ;) Intr-adevar in unele cazuri pretul produselor e mai bun decat in alte parti.

Si eu m-as mai baga la ei la o comanda, desi am dat una pe fuga platind integral transportul, dar nu prea am ce sa iau. Au o oferta cam saracuta.

Ar fi bine daca cei care vad ceva bun de cumparat sa posteze aici ca sa vedem si noi ceilalti ce merita :)

Incep eu cu ce am cumparat vineri (si azi au adus iar dupa ce se terminase stocul): ROCKSHOX 012 Reba RL 100mm - Axle 9mm - Disc - 1 1/8 - Poplock - Black/Silver 278,84eur si va dau celor care nu aveti voucher de 10% (RCZRS10 - din cate vad e mereu acelasi). La prima comanda se mai da si o reducere de 5eur ;)

Daca se face comanda ma bag si eu cu doua produse foare usoare 53 de grame amandoua fara ambalaj.

Cui dau PM in caz ca?

dau eu comanda doar daca ne strangem 5 oameni. La 15 euro transportul, la mine e rentabil sa iau de la ei doar de la 5 insi in sus.

1. Shine

2. MBZ

LE. Trebuie sa mai analizez :rolleyes:

1. Shine

2. MBZ

3. RaduB

LE. Trebuie sa mai analizez :rolleyes:

http://www.rczbikeshop.com/englishue/crank-brothers-011-automatic-pedals-eggbeater-3-pair-red.html#

Pe CRC sunt 100,99 euro

Aici sunt 96,14 euro (-37% de la 152,88 euro http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/dry.gif )

Ori fi ele reducerile mari dar si preturile initiale sunt mari.

In fine...eu vreau sa comand pedalele din linkul de mai sus (OBLIGATORIU rosii)

m-as baga si eu la comanda asta.

si ce te retine? Imagine postată

1. Shine

2. MBZ

3. RaduB

4. chibrit

5. ?

Se mai baga cineva?

Ma bag si eu cu 2 chestii:

http://www.rczbikeshop.com/englishue/alligator-brake-shoes-for-avid-juicy-semi-metallic.html

si

http://www.rczbikeshop.com/englishue/jagwire-kit-with-cable-and-housing-ptfe-for-derailleurs-red.html

Intrebare pt CristiC: cablurile astea Jagwire sunt pt ambele (eu asa inteleg) pt ca vad ca tu iti iei 2 perechi?

Deci lista arata asa:

1. Shine

2. MBZ

3. RaduB

4. chibrit

5. CristiC

6. costin.ch

Ai dreptate costin , nu am fost destul de explicit .

Vreau 2 perechi de placute si 1 singura pereche de cabluri .

2x brake shoes + 1x jagwire