shuy_cg

Comenzi RCZ Bike shop

Recommended Posts

Toata lumea care vrea ceva de pe RCZ sa-mi dea mail la daniel.lacusta@gmail.com cu comanda ferma.

Mare atentie! Preturile afisate nu contin TVA-ul, sau cum dracu s-o numi taxa UE - RO care este 15% la suma afisata.

Va rog sa faceti o simulare ptr produsul pe care il vreti sa verificati pretul total.

Radu, la pedalele tale se va adauga acel 15% si vei avea un pret mai mare decat cel de pe CRC. Vezi ca dau tot eu comanda si dincolo. :)

Promotiile zilei:

105e crankset shimano xt/ 24e crankbrothers pedals/96e Shimano slx brakes+outlet best sellers

**Please note that the stock is very tight. Offer available until Thursday 13rd October at midnight and depending the stock!!

SHIMANO Chainset XT 10V Hollowtech II M770 24/32/42 175 mm - Silver = 105.76e instead of 343.85e

SHIMANO Rear derailleur XT 10V Shadow M773 SGS - Black - Long cage = 43.26e instead of 109.25e

SHIMANO 011 Set Disc Brakes SLX M665 160PM/160 - W/O Disc - Grey = 96.14e instead of 345.19e

SHIMANO Speed shifters SLX M660-10 - Grey = 35.57e instead of 90.85e

AVID 011 Set Disc Brakes Elixir 3 160PM/160 - White = 105.76e instead of 249.04e

SHIMANO Chainset SLX 10V Hollowtech II M660 24/32/42 175 mm - Grey = 95.18e instead of 240.35e

SRAM 011 Cassette PG1070 (11-32) - 10 Speed - Silver = 30.76e instead of 74.75e

SRAM 011 Trigger X9 - 9sp - 3x9 - Black = 38.45e instead of 95.19e

SHIMANO Speed shifters XT M770-10 - Black = 67.3e instead of 113.85e

SHIMANO 011 Wheelset MT55 - Centerlock - Axle 9mm - White = 140.37e instead of 316.35e

CRANK BROTHERS Automatic pedals Candy X (Pair) - Black - Red = 24.99e instead of 67.85e

ROCKSHOX 012 Revelation RLT 140 mm - Axle 9mm - Disc - 1 1/8 - Poplock - Black/Red = 336.53e instead of 604.81e

FSA Headset standard - Orbit XTReme Pro 1"1/8 - Black = 28.84e instead of 125.35e

Nu e adevarat!!! Preturile includ TVA

Eu am dat comanda de curand si in plus vad ca primesti mailuri cu promotii de la ei. Ai o poza chiar in mail in care scrie (scrie si pe site mare) ca preturile includ TVA

ba se pare ca contin taxa... in fine. ma lamuresc eu imediat :D

Insa trebuie sa alegeti tara de livrare (Romania) si pretul va fi un pic diferit fata de Franta (care la mine e implicit). E chiar mai mic. De ex angranajul ala XT costa 109 pt Franta si 105 pt alte tari din UE (Romania).O sa apara la comanda si tva-ul dar ala e calculat din pretul afisat. Poate d-aia te-ai speriat :D

Sa nu-ti mai zis ca am si vb cu Pierre (unul de la ei) si l-am intrebat clar lucrul asta (a mai fost cineva care m-a speriat si pe mine cu tva-ul ca asa auzise si el :P) si mi-a zis si el ca tva-ul e inclus in pretul afisat (e ultimul pret). De asemenea reducerile dc exista sunt la pretul fara tva (asta m-a suparat pe mine si i-am zis la asta).

Va dau exemplul meu: furca reba 2012 278 eur pret total, reducere 10%, cupon de reducere 5eur la prima comanda =>260 eur pret final (aproximativ)

As vrea sa comand si eu ceva, daca se mai poate. Niste consumabile de vreo 30 euro. Iti trimit lista exacta pe mail. Multumesc

am fost indus in eroare de urmatorul calcul:

Subtotal €344.28

Discount (500 credit points) -€5.00

Shipping & Handling (Door to door - Colissimo) €14.94

Tax €46.10

Grand Total €353.48

daca cineva poate sa-mi spuna cum au ajuns la Totalul ala, as fi recunoscator :)

@shine

Dupa parerea mea, explicatia calculului de mai sus este aceea ca taxele (46) sunt deja incluse in subtotalul de 344.

Cum zice la noi: covrigul costa 1 leu, din care TVA (sa zicem) 20 bani.

Cel putin, asa sper eu sa fie :)

Am mai adaugat eu ceva de aroximativ 100 euro. Am in total aprox. 196 euro deci ar trebui sa avem transport gratis.

@shine: ti-am dat email.

azi voi strange toata comanda si voi reveni cu mailuri sa-mi confirmati. Sper sa pot in timpul programului sa fac asta, daca nu diseara.

azi voi strange toata comanda si voi reveni cu mailuri sa-mi confirmati. Sper sa pot in timpul programului sa fac asta, daca nu diseara.

Ai reusit sa trimiti azi comanda ?

Astept sa imi intre banii si daca azi dupa amiaza sunt banii in cont, diseara pleaca comanda. Totul e pregatit, numa` banii lipsesc. si fara bani in cont, cu toata pretenia si respectul, eu nu dau comanda :))

Pai cine mai are de dat bani ca sa-l urechiem? :)

pai daca au facut transferuri, banii or sa intre azi dupa 1, cam asa ;)

pai daca au facut transferuri, banii or sa intre azi dupa 1, cam asa ;)

Scuze , trebuie sa ma retrag de la comanda , credeam ca dai comanda si iti dam banii dupa .

Mie imi trebuiau pana la maratonu de la zalau si e riscant ca pot sa nu ajunga pana pe 23 asa ca le iau din ro ..

Iti trimit si mail , imi pare rau ca v-am intarziat aiurea !

Raspunsul meu l-ai primit pe mail.

Nu are rost sa mai comentez si aici.

Nu ne-ai incurcat / intarziat cu nimic.

Toate bune si bafta la Zalau!

Salut

Pana la urma ai reusit sa plasezi comanda?

Mie azi mi-a venit furca de la ei :) Totul e ok, numai faptul ca inca trimit prin Posta romana si tb sa te duci la posta :( Totusi a venit repede de cand a intrat in tara (2 zile).

inca astept raspuns la mailul trimis. Faza naspa e ca am pierdut reducerea de 10% (valabila pana ieri). oricum nu ma las pana nu o obtin iar. Oare lor nu le-o fi tras ceva semne de intrebare ca aveam vreo 10 comenzi identice anulate fara un motiv anume? dupa ce mi-a raspuns ca verifica, n-a mai zis nimic pierre al meu...

O fi dat masina peste el, pentru ca mie imi raspundea in maxim 1 ora :D Iar cand am simulat prima comanda a sunat sa ma intrebe daca nu cumva am probleme :)

Mda...nu stiu ce sa zic cu RCZ astia...

Au preturi MARI, reduceri mari iar preturile finale sunt un pic mai mici decat pe alte site-uri.

Au preturi foarte bune la piesele "marca lor" dar nu se stie cat de calitative sunt.

Au reducere de 10% intr-o perioada dar, culmea, NU merge sa faci comanda in acea perioada http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/laugh.gif