shuy_cg

Comenzi RCZ Bike shop

Recommended Posts

Salut,

Are cineva vreun nr de telefon de la cei de la Rczbikeshop?

Pe 17.01.2017 am dat o comanda, la status apare "in curs" dar nici acum nu am tracking number.

Am intrat la Account/my orders/view order si nu am niciun tracking. Le-am trimis mail si niciun raspuns...

Se pare ca sunt cam neseriosi..

Probabil ca produsul tau nu e in stoc. Îți vor trimite mail + tracking number in momentul in care vor expedia coletul.

1 hour ago, Cata M said:

Probabil ca produsul tau nu e in stoc. Îți vor trimite mail + tracking number in momentul in care vor expedia coletul.

Pai tocmai asta e faza, a fost in stoc cand am dat comanda. Imediat dupa mi-au trimis mail deci totul in regula numai ca nu am niciun tracking number si totusi au trecut 3 zile.

Pai tocmai asta e faza, a fost in stoc cand am dat comanda. Imediat dupa mi-au trimis mail deci totul in regula numai ca nu am niciun tracking number si totusi au trecut 3 zile.

Poate produsul apare ca fiind in stoc pe site, dar nu este si fizic si de aceea poate mai dureaza un pic pana obțin produsul. Am patit asa cu mai multe magazine on-line. Frumos era totusi sa iti răspundă la mail.

Suntem in data de 23, comanda data pe data de 17 si nu am nici acum tracking number.

Le-am mai trimis mail-uri si nu am primit niciun raspuns.

Ce ar mai fi de facut?

Nu că le iau apărarea, dar te așteptai să primești tracking number în week-end?

Din moment ce am dat comanda marti(17.01), astazi este luni. Nu puteau trimite nici raspuns la mail?

Se pare ca ei tot nu raspund la mail-uri si nici la formularul de contact. A mai patit cineva asa?

Ce as mai putea sa fac avand in vedere ca nu-mi raspund deloc?

Se pare ca ei tot nu raspund la mail-uri si nici la formularul de contact. A mai patit cineva asa?
Ce as mai putea sa fac avand in vedere ca nu-mi raspund deloc?

Să mai aștepți oleacă :)
  • Upvote 1

Pana la urma am primit un raspuns, nu stiu ce sa zic...

Dear sir,
Thank you for your email. We understand your situation. The delay before shipping for private sales as stipulated on the offer is about 30 working days, which can be longer or shorter than mentionned, depending the supplier. Even if we do not have an effective date of receipt, your order is booked and we are currently awaiting delivery of the supplier. We do our best to receive the products as soon as possible for shipping it to your.
Thank you for your patience and your understanding
Best regards,
Nieves RCZ

Pai tu n-ai fost atent cand ai comandat produsul daca era pe stoc sau nu? Multe din produsele lor aflate la oferta in ultima vreme sunt aduse de la alti distribuitori, ceea ce inseamna ca ajung tarziu (chiar si dupa 30 de zile lucratoare).

LE: vad ca era in stoc cand ai dat comanda... poate pur si simplu ai avut ghinion si chiar a cumparat cineva inaintea ta ultimul produs din stoc sau poate pur si simplu nu erau updatate informatiile lor referitoare la stocuri. Altfel, daca ei zic ca o sa vina, o sa vina. Si eu am asteptat 3 saptamani dupa un produs cu livrare in 15 working days si a venit.

• Upvote 1

Mda..in fine, tot neseriosi mi se par.

Cand am dat comanda scria ca produsul este in stoc. A fost vreo eroare in sistem si cineva a apucat sa ia inaintea mea ultima bucata, ok. Totusi, eu trimis mail-uri la ei de o saptamana si abia au raspuns acum.

Corect mi s-ar fi parut sa imi raspunda si sa imi zica ca este o problema si ca poate dura 30 zile lucratoare si daca vreau sa ramana valabila comanda. Eu acum nu ma grabesc cu piesele dar mai sunt persoane care se grabesc...

Pentru cei de la rcz-bike-shop ziua de 01 septembrie pica intro duminica : 

SPECIAL OFFERS: 20% OFF on the website

** Please note : Payment by credit card OR Paypal

We offer you

**20% more discount on the website

Offers available for all orders with minimum amount 600€ net without VAT

Discount Codes: RCZDISC20

**15% more discount for all orders with minimum amount 80€ net without VAT

Discount Codes: RCZDISC15

IN ORDER TO GET THIS DISCOUNT, please use the code on the area "Discount Codes", click "Apply Coupon" before order validation.

Offer available until sunday 1st september 2017 at midnight (CET)

**This offer is a