shuy_cg

Comenzi RCZ Bike shop

Recommended Posts

la mine prima comanda a venit in vreo 30 de zile :))

Tracking number-ul era de la Colissimo.fr, care imi spune ca a ajuns coletul in Romania.

@shine: ce firma de curierat ti-a livrat coletul ?

Tracking number-ul era de la Colissimo.fr, care imi spune ca a ajuns coletul in Romania.

@shine: ce firma de curierat ti-a livrat coletul ?

Pana in tara iti vine cu colissimo sau ceva in genu asta si dupa il preia posta romana

Wtf, mie pe site-ul Colissimo îmi zice că nu s-a putut preda coletul din cauză că nu a fost nimeni la adresă, dar de la poştă n-am primit nimic cum c-ar trebui să ridic ceva. Plus, îmi e indicat Oficiul Poştal 00, Bucureşti....

N-ar fi prima oara in istoria Postei Romane (si probabil nici ultima..) cand factorul postal a uitat sau a ratacit mandatul... :)

Vezi la ce oficiu postal e arondata adresa pe care ai trimis coletul si suna (sau mergi personal) si vezi ce si cum.

Merci de indicaţie, asta era următorul pas oricum. O să mă duc la oficiul poştal de unde am ridicat toate coletele primite din străinătate până acum.

ce ai facut mah? vezi ce se intampla cand dai comanda pe ascuns si nu mai ajuti si tu vreun coleg biciclist.

La posta daca nu ai nr coletului sau altceva de genul asta te injura alea de te trec Dunarea, trebuie sa caute in toate mandatele si oricat de dragute sunt, iti spun ca e munca nu gluma, mai mult de 1 minut nu-ti ia.

• Upvote 1

Dau comanda maine seara! Sariti repede daca vreti ceva.

nu mai scrieti aici. dati-mi pe privat. Banii in cont sau cash in seara asta ca trebuie sa merg eu la banca sa ii depun... ceea ce nu prea mi-e la indemana. :D

M-am grabit, nu se potriveste, imi trebuie ceva compatibil cu sm-bh90-sb, noroc ca tocmai mi-au raspuns cei de la Jagwire, iar ce au cei de la RCZ este model mai vechi, de aceea este si asa ieftin, scuze!

Nu se potrivesc conectorii, conducta bănuiesc că e aceeași. Olive și inserții găsești și la noi în țară.

Pana in tara iti vine cu colissimo sau ceva in genu asta si dupa il preia posta romana

Exista alternativa? Ma intereseaza chiar si contra cost. Treaba asta cu "stai acasa si roaga-te ca nu o da Posta Romana in bara cu coletul tau de xshpe sute de euro" nu ma incanta foarte tare.

Cand am comandat de pe CRC spre exemplu, mi-au livrat cu DHL pana la usa. Pe RCZ exista vreo varianta de genul asta?

Si i-as intreba chiar pe ei dar la formularul de contact imi cer "order no." (inca n-am dat comanda, evident) si nu vad nici un email p-acolo.

info@rczbikeshop parca. e pe site ascunsa pe undeva.

nu poti alege alta varianta, nici cu bani, nici cu aur, nici cu nimic :D

O să stai să te cerţi cu "doamnele" de la poştă :). Mie îmi urlau una şi bună că nu a fost scrisă adresa corect şi de asta n-am primit înştiinţarea dar când le-am arătat că pe cutie era TOATĂ adresa, număr de telefon, etc. au lăsat gargara :). Noroc că oficiul poştal e destul de aproape de unde lucrez şi după ce am confirmarea pe site-ul colissimo că e la oficiu dau o fugă să mă "cert".

Mda, i-am contactat pe mail (mersi Shine) si vestile nu sunt imbucuratoare - Pierre, de la relatii cu clientii, crede ca avem dreptate si Colissimo livreaza pana la granita si apoi preda pachetul catre Posta Romana. De asemenea, Pierre e sigur ca ei au contract doar cu Colissimo. Pierre, nu prea m-ai ajutat.

Deci fie imi pun sperantele in postasul roman ( :)) ), fie ma orientez spre alte magazine online.

Mai nou, Colissimo are contract cu Prioripost, care este tot Posta Romana, decat ca este posta rapida. Astazi am primit comanda de la RCZ. A fost platita vineri, luni a fost expediat pachetul si astazi a sosit. In concluzie, face aproximativ 3 zile pe drum. Celor care le intarzie mai mult de o saptamana, inseamna ca ceva nu este in regula.

Ar fi posibil sa dau o comanda daa mai tin reducerile la piesele care doresc. Daca sunt doritori va rog sa ma contactati.

Este discount la manusile ergon destul de mare (20Eur bucata).

Alea care ne intereseaza pe majoritatea HX(cele de xc/marathon) sunt 34 euro , oricum arata interesant dar mi-e frica ca nu nimeresc masura .

Ar fi cineva interesat sa-si ia ceva de pe RCZ? Ma cam bate gandul sa dau o comanda la ei :-"

Pana duminica, 20 mai, RCZ ofera discount de 12% la comenzile mai mari de 100 euro si transport gratuit la cele mai mari de 159 euro.

Eu am de luat ceva de aproximativ 40 euro. Cine vine cu ceilalti 60 sau 120?

si care e discount code-ul?

sau direct la casa se afiseaza reducerea?

La casa, ca discountul e pt toate produsele de pe site si pt o valoare minima a comenzii (100 euro), inafar' de cele Shimano, Sram si Rock Shox care beneficiaza in perioada asta de 5% discount.

Am primit "oferta" pe mail, adineauri.